top of page

Novinky a blogy - 2012:

Produktové image fotografie - prosinec 2012

Fotografie z mých kurzů Večerní škola fotografie + Základy produktové a reklamní fotografie

Produktové image fotografie

BLOG:

Konec světa

listopad  2012

 

Tesá jeden statný příslušník kmene Mayů do kamene kalendář a pomalu se blíží ke konci kamene. Tu se zarazí a říká kolegovi: Ty, kámo, já koukám, že jsem si na to vzal moc malý šutr." A kolega na to: "Hm, to možná jednou někomu udělá pěkné vrásky na čele ..."

 

Blíží se konec světa?

Jsem o krok dále, fotím diáře. Když o krok, tak i o rok :-)

Přednáším na kurzu Základy produktové a reklamní fotografie, foto Petr Surý, prosinec 2012, Praha

Světlo a foťák

listopad 2012

 

Na svém fotografickém kurzu o práci se světlem vždy uvádím krásnou větu: "Fotografie je malba světlem". Tuto větu jsem si nevymyslel, vymysleli ji jiní kdysi přede mnou. To, že tomu tak je, je zakódováno i v samotném názvu "fotografie". Skládá se totiž ze dvou základů řeckých slov znamenajících světlo a kresbu.Znalci tuší, jak může špatné světlo dobrou fotografii pokazit a jak to dobré naopak ne příliš dobrou fotografii zlepšit.

Vinařská fotografie:

Produktová fotografie - uzeniny

Fotografie z kurzu Profesionální portrét 

Autor v krajině

listopad2012

 

V rámci vypsání říjnového Fototématu, což je fotografické klání uživatelů serveru Photoetract.com, jsem zvolil ztížení: vzhledem k podzimu jsem sice vybral krajinářské téma, ale ztížil jsem vše o to, aby se autor ve fotografii "své krajiny" zvěčnil také. Alespoň částečně - třeba formou vlastního stínu.Byl jsem překvapen, jak mnoho nápadů se sešlo a pokud se spojily s dobře vyfocenou působivou krajinou, aspirovaly na začlenění do zajímavého výběru.

Rodinné fotografování - podzim 2012:

Fotografování pro kalendář:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Závistivý fotograf

říjen 2012

 

I my fotografové jsme lidé, i mezi námi se najdou závistivci. Vlastnost to není moc kladná, ale co naděláme? Nemusí pak být moc příjemné, se s takovým člověkem setkat.Mě se to však stalo:Setkal jsem se se závistivcem.

Se závistivým fotografem ...

A kým?

Říjnové focení - modeling:

Ošemetnost místa

říjen 2012

 

My fotografová známe mnohá místa, kam je radno chodit s fotoaparátem. Proto, že je tam krásně, proto, že je tam něco zajímavého nebo proto, že tam bývají zajímaví lidé. Znám Lednický zámecký park, tam se každou sobotu vystřídá hned několi svateb. Naštěstí ve zhruba hodinovém intervalu a tak nehrozí, že by se svatebčané pletli vzájemně do záběrů.Tuto sobotu jsem byl na vernisáži obrazů blanenského výtvarníka Libora Bartoše v krásném prostředí - zřícenině kláštera Rosa Coeli v Dolních Kounicích. Znalci vědí, že do Kounic se jezdí s radostí, je to kraj vína a taky jsem si domů dovezl pár litrů burčáku, pravého, ne jablečného, který prodávají u silnic.Ale o tom nechci psát.

Poznámka - březen 2012 - IDIF:

 

Malá poznámka ze života:IDIF (nyní přetransformovaný na IDIF Education), pro který jsem lektoroval do začátku roku 2012 fotografické kurzy (od roku 2004), se snaží o image lepší fotografické školy. Možná by tomu tak i mohlo být, kdyby mně (a spoustě dalším lektorům a zřejmě i jiným dodavatelům - tiskárny atd.) nedlužili mnoho desítek tisíc korun a dalších pár tisíc mi nedlužil předchůdce IDIFu - Institut. Podle všeho se přetransformovali na firmu s podobným názvem (Idif Education), aby během trestního stíhání mohli pokračovat s "čistým" štítem. Podotýkám, že jde o peníze, které IDIF vybral od studentů předem. Aby již nemuseli platit obrovské dluhy původním lektorům, kteří dostali svým přístupem (spolu s tehdejším vedením a managementem Institutu) IDIF na výsluní, všechny lektory (až na jednoho od kterého se to dalo čekat :-)) vyměnili za jiné. Doufám, že si těchto informací všimnou všichni potenciální zájemci o studium v IDIFu.

​© 2014 - Vít Mádr - studio@madr.cz

JE ZAKÁZÁNO KOPÍROVAT A ŠÍŘIT JAKÉKOLIV MATERIÁLY Z TĚCHTO STRÁNEK BEZ VĚDOMÍ AUTORA.

ALL RIGHTS RESERVED.

bottom of page