top of page

KULINÁŘSKÁ FOTOGRAFIE - JÍDLO - PITÍ A VŮBEC VŠE DOBRÉ A KRÁSNÉ

Fotografie jídla, pití i surovin - produktové fotografie i výtvarné fotografie - pro obaly výrobků, kuchařské publikace, menu-boardy i jídelní lístky, kalendáře a pro výzdobu interiérů restaurací, kaváren, hotelů, ...

 

Fotografováním jídla se zabývám od roku 1993. Mám zkušenosti s fotografováním pro časopisy (9 let pro časopis Albert, dříve Menu), s fotografováním pro kuchařské knihy i s fotografováním pro firmy (pro obaly i reklamu, image kulinářské fotografie), s fotografováním pro kalendáře, výzdobu interiérů a podobně.

 

Pro kvalitní fotografie jídla, kde je nutné zobrazit i ty nejjemnější detaily a zároveň ukázat čerstvost a svěžest jídla, je nutné používat fotoaparát s velkým dynamickým rozsahem a kvalitní optikou. Pro tento účel je potřeba používat vždy vhodné fotoaparáty a objektivy.

 

Z tohoto důvodu používám pokročilou techniku v maximální světové kvalitě:

Velkou část zakázek (podle zadání) fotografuji s kamerou Canon 5D MKIV ve spojení s kvalitními Tilt/Shift objektivy.

Používám i verzi spojení těla fotoaparátu Canon 5D MKIV s velkoformátovou kamerou Cambo a kvalitním objektivem Schneider-Kreuznach.

Fotografuji také s maximální kvalitou - digiback Leaf Aptus 33 MPix velkým expozičním rozsahem umožňujícím zaznamenat i ty nejjemnější detaily jídla a to i v přesvětlených částech fotografie - ve spojení s kamerou Mamiya a objektivy Mamiya a s kamerou Cambo a s optikou Schneider-Kreuznach, ev. Rodenstock. 

Instagram_logo_2016.jpg

Publikace, které jsem fotografoval nebo na kterých jsem se výraznou měrou fotograficky podílel:

Další odkazy:

Instagram_logo_2016.jpg

​© 2014 - Vít Mádr - studio@madr.cz

JE ZAKÁZÁNO KOPÍROVAT A ŠÍŘIT JAKÉKOLIV MATERIÁLY Z TĚCHTO STRÁNEK BEZ VĚDOMÍ AUTORA.

ALL RIGHTS RESERVED.

bottom of page